AKTUALNOŚCI

Krwiodawcy wystartowali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Wczoraj, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, świdniccy krwiodawcy przeprowadzili pierwszą w tym roku akcję poboru krwi. Chętnych nie brakowało. Do godziny 15.00, w Miejskim Ośrodku Kultury, zgłosiło się 45 osób. Krew oddało 31 zakwalifikowanych chętnych. W ten sposób pozyskano 13.950 litrów krwi.

-Mimo niesprzyjającej pogody frekwencja dopisała. Już od godziny 9.00 systematycznie zgłaszali się chętni, aby podarować coś najcenniejszego dla drugiego człowieka, a mianowicie kroplę życia – swoją krew. Oddawaliśmy także krew dla chorej mieszkanki naszego powiatu, która walczy o życie na oddziale hematologii w lubelskim szpitalu. Każdy z oddających krew otrzymał upominek od RCKiK w Lublinie i od naszego klubu – relacjonuje Andrzej Słotwiński, Prezes Honorowy Klubu HDK-PCK im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki przy „PZL-Świdnik” S.A.

Najbliższa akcja krwiodawstwa odbędzie się już 4 marca w godzinach 8.00 – 12.00 w ambulansie, który będzie oczekiwał na wszystkich chętnych przed bramą PZL-Świdnik.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button