AKTUALNOŚCI

Świdnik: Wjechała w prawidłowo jadącego rowerzystę

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj w Świdniku na przejeździe dla rowerów. Kobieta kierująca samochodem wjechała w prawidłowo poruszającego się rowerzystę. Kierowca jednośladu trafił do szpitala.

Wczoraj po godzinie 15.00 dyżurny świdnickiej policji odebrał zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty na ul. Racławickiej w Świdniku. Jak ustalili policjanci na miejscu, 30-letnia kobieta kierująca samochodem marki Toyota nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu znajdującemu się na przejeździe dla rowerów 53-letniemu kierowcy jednośladu. Mężczyzna został przewieziony karetką pogotowia do szpitala, gdzie przeszedł badania. Na szczęście okazało się, że nie doznał obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi. Kobieta kierująca toyotą została ukarana mandatem w wysokości 1,5 tysiąca złotych. Jej konto zasiliły też punkty karne.

Policjanci apelują zarówno do kierowców, jak i do rowerzystów o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze. W trosce o własne bezpieczeństwo rowerzyści powinni pamiętać, że podczas przejeżdżania przez jezdnię po wyznaczonym przejeździe obowiązani są stosować zasadę szczególnej ostrożności. Przede wszystkim zmniejszyć prędkość, aby kierowca samochodu, zwłaszcza skręcającego w drogę poprzeczną, miał szansę dostrzec rowerzystę z wyprzedzeniem i odpowiednio zareagować.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button