AKTUALNOŚCI

Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach Lubelszczyzny

Podczas świątecznego weekendu na drogach województwa lubelskiego doszło do 9 wypadków drogowych, w których 2 osoby zginęły, a 7 odniosło obrażenia. Policjanci zatrzymali 68 nietrzeźwych kierujących. Na drogach Lubelszczyzny doszło także do 104 kolizji drogowych.

Minione trzy dni świątecznego weekendu, był to czas wytężonej pracy policjantów. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy, wyruszyli w podróż. Zadaniem policjantów było zapewnienie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych oraz prowadzenie wzmożonych kontroli.

Policjanci wykorzystując w służbie mierniki prędkości oraz wideorejestratory egzekwowali od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości, kontrolowali również stan trzeźwości kierowców, a także korzystanie z pasów bezpieczeństwa i właściwe przewożenie dzieci w pojazdach. Reagowali na nieprawidłowe zachowania kierujących pojazdami wobec pieszych, zwłaszcza w rejonie oznakowanych przejść.

Od soboty do poniedziałku na drogach województwa lubelskiego doszło do 9 wypadków drogowych, w których 2 osoby poniosło śmierć, a 7 odniosło obrażenia. Odnotowano także 104 kolizje drogowe. Podczas kontroli drogowych wyeliminowanych z ruchu zostało także 68 nietrzeźwych kierujących.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button