AKTUALNOŚCI

Pijany taksówkarz ze Świdnika wiózł pasażera

Do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz kierowania pojazdami grozi 22-letniemu mieszkańcowi Świdnika. Kierowca taksówki został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego do kontroli. Mężczyzna po pijaku przewoził pasażera. Alkomat wykazał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Dzisiaj w nocy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili kontrolę kierowców świadczących usługi przewozowe. Na ulicy Dywizjonu 303 w Lublinie funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierującego skodą. Jak się okazało, mężczyzna akurat przewoził pasażera. Podczas czynności kierujący zaczął zachowywać się bardzo nerwowo. To skłoniło policjantów do przeprowadzenia badania trzeźwości. W trakcie testu wyszło na jaw, że 22-letni mieszkaniec Świdnika jest pijany. Alkomat wykazał w jego organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

22-letni taksówkarz od razu stracił uprawnienia. Niedługo usłyszy zarzuty. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz kara do 2 lat więzienia.

źródło: Policja Lubelska

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button