AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Świdnik: Bezpieczny przedszkolak

Dzisiaj czyli w piątek 3 czerwca swój pierwszy egzamin z wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym przeszły dzieci z Przedszkola nr 7 w Świdniku. Przedszkolaki w poszczególnych konkurencjach miały za zadanie wykazać się z wiedzy o znakach drogowych, numerach alarmowych oraz jak należy się zachować gdy ktoś potrzebuje pomocy. W Jury zasiedli świdniccy policjanci.

Dzisiaj w Przedszkolu nr 7 w Świdniku odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym pod nazwą „Bezpieczny Przedszkolak”. Były konkurencje między innymi z wiedzy o znakach drogowych oraz jak należy się w trakcie przechodzenia na drugą stronę jezdni. Dodatkowo dzieci miały za zadanie się wykazać znajomością numerów alarmowych ale przede wszystkim odgrywając scenkę sytuacyjną pokazywali jak należy się zachować w sytuacji gdy ktoś potrzebuje pomocy.

W rolę Jury wcielili się policjanci świdnickiej komendy. Wspólnie z wychowawcami czuwali nad bezpieczeństwem przedszkolaków oraz przyznawali punkty w poszczególnych konkurencjach.

Dzisiaj nikt nie przegrał. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Policjanci oprócz kolorowanek o bezpieczeństwie przekazali dzieciom worki odblaskowe. Przedszkolaki zobowiązały się pamiętać o wszystkich zasadach, które dzisiaj zostały przypomniane, tak by były bezpieczne na drodze, szczególnie podczas zbliżających się wakacji.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button