AKTUALNOŚCI

„Wpadka” nieodpowiedzialnych kierowców

Minionej doby świdniccy policjanci zatrzymali dwoje kierujących, którzy nie powinni byli w ogóle wsiadać za „kółko”. Jeden z nich był nietrzeźwy, natomiast kierująca innym autem nie posiadała uprawnień, gdyż utraciła je ponad 10 lat temu za jazdę po alkoholu…

W nocy po godzinie 2.00 patrol świdnickiej policji udał się na ul. Racławicką w Świdniku, gdzie zgłoszono, że grupa osób zakłóca spoczynek nocny. Policjanci nie zastali we wskazanym miejscu nikogo poza kierowcą audi, który stał w sposób tamujący przejazd dla radiowozu. Mężczyzna odjechał z miejsca, lecz policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą pojazdu znajduje się 20-letni mieszkaniec Świdnika, od którego czuć było woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 2 promile. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Natomiast wczoraj rano podczas kontroli drogowej związanej z przekroczeniem prędkości w Krzesimowie policjanci zatrzymali 39-letnią kobietę, która jechała bez uprawnień. Okazało się, że prawo jazdy straciła za jazdę w stanie nietrzeźwości w 2011r. Za wykroczenie drogowe została ukarana w drodze postepowania mandatowego, natomiast za jazdę pomimo cofniętych uprawnień odpowie przed sądem.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button