AKTUALNOŚCI

Świdnik: 62-latka chciała inwestować w kryptowaluty. Straciła 58 tysięcy złotych

Do mieszkanki Świdnika zadzwonił pracownik banku, który miał podejrzenie, że klientka mogła paść ofiarą oszustów. Na jej koncie bankowym zauważył wiele międzynarodowych transakcji oraz wnioski kredytowe. Przypuszczenia potwierdziły się. Świdniczanka straciła blisko 58 tysięcy złotych.

Do Komendy Powiatowej w Świdniku stawiła się 62-letnia mieszkanka Świdnika, która złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Zrelacjonowała, że w internecie znalazła ogłoszenie dotyczące pomocy przy inwestowaniu w kryptowaluty. Odpowiedziała na nie i na jej numer telefonu zaczęli kontaktować się konsultanci, którzy tłumaczyli jej jak ma inwestować i na czym to polega. Polecili jej wpłacić 800 złotych w celu rozpoczęcia inwestycji oraz zainstalować program Any Desc, za pomocą którego „pomagano” jej w inwestowaniu. Kobieta złożyła cztery wnioski kredytowe oraz autoryzowała wszystkie przelewy bankowe.

O tym, że została oszukana poinformował ją pracownik banku, w którym posiada konto. Zadzwonił do niej i po rozmowie nie miał wątpliwości, że mogło dojść do oszustwa. Dzięki zablokowaniu konta uniemożliwiono oszustom dalsze wypłaty pieniędzy.

Policjanci apelują o rozwagę oraz rozsądek, a także przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z Internetu.

Źródło: KPP Świdnik

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button