AKTUALNOŚCI

Karta Seniora w Świdniku!

Miasto Świdnik przyłączyło się do Programu Gmina Przyjazna Seniorom i wydaje Ogólnopolską Kartę Seniora. Dzięki temu starsi mieszkańcy będą mogli korzystać ze zniżek w wielu punktach w całej Polsce. Zniżki przy okazaniu Karty sięgają do 50%.

zdj. UM Świdnik

Program Ogólnopolska Karta Seniora, którego organizatorem jest Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora, powstał z myślą o osobach starszych. Od lat we współpracy m.in. z Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Ogólnopolską Federacją Stowarzyszeń UTW oraz wieloma innymi instytucjami zajmuje się wspieraniem osób starszych.

Program Ogólnopolska Karta Seniora ma na celu aktywizację oraz edukację seniorów z zakresu zdrowia, prawa, ekonomii i bezpieczeństwa. Chodzi również o aktywizację seniorów oraz edukację osób 60+ z zakresu ekonomii, bezpieczeństwa czy nowych mediów.

Inicjatorem wprowadzenia „Ogólnopolskiej Karty Seniora” w Świdniku była Świdnicka Rada Seniorów.

Władze miasta zachęcają świdniczan do zgłaszania się po kartę, a przedsiębiorców do dołączenia do programu. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się po Kartę Seniora do Dziennego Domu Seniora, przy ul. Wyszyńskiego 5 (dawny MCUS), od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button