AKTUALNOŚCI

O handlu ludźmi z młodzieżą

Łącznie sześć spotkań z młodzieżą odbyło się w dwóch szkołach średnich w ramach realizacji zagadnienia związanego z handlem ludźmi. Przy okazji nastolatkowie mieli również okazję posłuchać pogadanki na temat cyberprzestępczości i przemocy rówieśniczej. Przedsięwzięcie zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Świdniku przy współudziale Fundacji Czas Wolności.

Młodzież z trzecich i czwartych klas Zespołu Szkół numer 1 w Świdniku oraz Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej uczestniczyła w spotkaniach zorganizowanych przez świdnicką komendę Policji, których tematem przewodnim był handel ludźmi. Prelegentami spotkania, poza policjantką, byli członkowie Fundacji Czas Wolności z Warszawy. Działania te były okazją do podniesienia świadomości młodych osób w zakresie rozpoznania zjawiska dotyczącego handlu ludźmi oraz przekazania podstawowych informacji, jak nie stać się jego ofiarą.

W trakcie spotkania z młodzieżą przedstawiono główne zagadnienia związane z handlem „żywym towarem”, metodami pozyskiwania osób, wskazując przy tym na różne formy i skalę tego zjawiska oraz sposoby niwelowania i unikania zagrożeń. Uczestnicy dowiedzieli się również, gdzie i jak szukać potrzebnej pomocy w sytuacji pojawiającego się niebezpieczeństwa.

Przypomniano, że na zetknięcie się z grupami przestępczymi trudniącymi się handlem ludźmi narażone są szczególnie osoby planujące wyjazd za granicę w poszukiwaniu pracy i lepszego życia, ale również młodzi ludzie wyjeżdżający na wakacyjny wypoczynek.

Spotkanie to było również okazją do tego, aby porozmawiać z młodzieżą o cyberprzestępczości oraz o przemocy rówieśniczej.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button