AKTUALNOŚCI

Trwa akcja „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”

Dzisiaj na terenie całego województwa policja prowadzi działania ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyglądają się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.

Dzisiaj na drogi całego województwa lubelskiego wyjechała większa niż zwykle liczba policjantów. Mundurowi od godzin porannych do północy prowadzą akcję „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków.

Działania mają także na celu uświadomienie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o zagrożeniach, jakie mogą wystąpić w związku z niestosowaniem się do przepisów obowiązujących na drodze. Policjanci szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez pieszych, a także przez kierujących wobec pieszych.

Po raz kolejny policja przypomina, że piesi powinni posiadać elementy odblaskowe i nosić je tak, aby były widoczne w światłach samochodu. Obowiązek taki dotyczy terenów niezabudowanych.

Do niechronionych uczestników ruchu drogowego zaliczamy pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. W 2022 roku na Lubelszczyźnie piesi uczestniczyli w 174 wypadkach drogowych w wyniku których 27 poniosło śmierć, a 146 doznało obrażeń. Z kolei rowerzyści uczestniczyli w 159 wypadkach drogowych, w wyniku których 13 rowerzystów poniosło śmierć, a 139 osób doznało obrażeń. Natomiast motorowerzyści uczestniczyli w 34 wypadkach drogowych, w wyniku których 3 poniosło śmierć, a 28 osób doznało obrażeń. Motocykliści zaś uczestniczyli w 72 wypadkach, w wyniku których 8 motocyklistów poniosło śmierć, a 61 osób doznało obrażeń.

źródło: Policja

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button