AKTUALNOŚCIŻYCIE I STYL

Łukasz wciąż walczy z glejakiem i wciąż potrzebuje naszej pomocy…

Łukasz to 43 letni mieszkaniec Świdnika u którego w sierpniu 2022 zdiagnozowano guza mózgu Glejaka IV stopnia. O jego historii pisaliśmy już kilka razy m.in tutaj. Łukasz cały czas walczy o zdrowie i życie. Po operacji, standardowej radio i chemioterapii dzięki wielu osobom dobrej woli korzysta obecnie z najlepszej zatwierdzonej metody leczenia glejaka na świecie – terapii Optune. By terapia mogła być kontynuowana potrzebne są środki finansowe, dodajmy niemałe.

„Optune to przenośne, nieinwazyjne urządzenie, które wytwarza pola magnetyczne o zmiennej częstotliwości, które hamują namnażanie się komórek rakowych oraz powodują ich obumieranie”– i właśnie tę metodę leczenia stosuje się w przypadku Łukasza. Leczenie niestety nie jest refundowane w Polsce z ubezpieczenia zdrowotnego. Jest ono niezwykle skuteczne i niestety niezwykle drogie. Łukasz walczy o swoje zdrowie i życie, ale też przeciera szlaki dla innych pacjentów.

Dodajmy, że Łukasz stara się wykorzystywać możliwości Optune jak najbardziej się da. W kwietniu udało mu się uzyskać rekordowy, w skali naszego kraju, odczyt na poziomie 96%. Co to dokładnie oznacza? Cyklicznie, w trakcie leczenia generowane są raporty wykorzystania urządzenia przez pacjenta. Ten raport oznacza, że we wskazanym okresie sygnał z Optune był emitowany codziennie, ciągle przez 96% doby – czyli urządzenie praktycznie wcale nie było zdejmowane. Łukasz więc dzielnie walczy i nie poddaje się, co wcale nie jest takie proste, bowiem wystarczy, że elektroda z urządzenia się leciutko odklei by mogła się wygenerować chwilowa przerwa sygnału…

” Od początku naszych działań pokazujemy możliwości stosowane na świecie, podpowiadamy innym pacjentom gdzie szukać informacji i możliwości walki z tym nierównym przeciwnikiem. Dzięki temu pojawia się coraz więcej zbiórek właśnie na ten cel. Być może doczekamy czasów, kiedy terapia Optune będzie dostępna i refundowana także dla polskich Pacjentów jak to jest już wielu krajach na świecie także w Europie.”– mówi jedna z organizatorek zbiórki czyli siostra Łukasza-Aleksandra Rząd.

Do zakończenia zbiórki i opłacenia minimalnego zalecanego czasu terapii brakuje jeszcze około 22 %…

Zgromadzone na zbiórce pieniądze starczą na opłacenie terapii jedynie do połowy maja więc czasu jest bardzo mało, a każdy dzień jest na wagę złota. Rodzina i bliscy dziękują za dotychczasowe wsparcie, za każdą wpłaconą złotówkę i jednocześnie po raz kolejny proszą o wsparcie. Bez Państwa pomocy cel nie będzie bowiem możliwy do zrealizowania, a liczy się każdy grosz.

Więcej informacji o Łukaszu znajduje się na funnpage’u historia prawdziwa walki z guzem mózgu Glejakiem IV : https://www.facebook.com/profile.php?id=100085046415017
Zbiórka znajduje się pod tym linkiem: https://www.siepomaga.pl/lukasz-wrona
Cały czas trwają także licytacje z których wszystkie zyski wspomagają zbiórkę. Jeśli chcą Państwo wziąć w nich udział to znajdują się pod tym linkiem: https://www.facebook.com/groups/818619642480872
Jeszcze innym sposobem na wsparcie zbiórki dla Łukasza, jeśli ktoś jeszcze nie rozliczył podatku, to przekazanie 1.5%. Wystarczy wpisać numer KRS0000396361 a jako cel szczegółowy wpisać 1,5% 0219212 Łukasz.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button