AKTUALNOŚCI

Podsumowanie „Majówki” na drogach Lubelszczyzny

Podczas długiego majowego weekendu na drogach województwa lubelskiego doszło do 12 wypadków drogowych, w których na szczęście nikt nie zginął. W zdarzeniach drogowych 14 osób zostało rannych. Podczas działań zatrzymano łącznie 98 nietrzeźwych kierowców.

Minione 6 dni długiego majowego weekendu to czas wytężonej pracy policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy postanowili spędzić majówkę poza domem. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Zwracali również uwagę czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa.

Od piątku na drogach województwa lubelskiego doszło do 12 wypadków drogowych, w których na szczęście nikt nie zginał, natomiast 14 osób odniosło obrażenia. W porównaniu do ubiegłorocznej majówki nastąpił spadek liczby zdarzeń drogowych. Wówczas na drogach Lubelszczyzny doszło do 21 wypadków, w których 24 osoby odniosły obrażenia ciała.

Powiat świdnicki

Poniżej przestawiamy jak kształtowały się wyniki służby świdnickich policjantów w okresie od 28 kwietnia do 3 maja.

Policjanci odnotowali jeden wypadek drogowy oraz 10 kolizji. Do wypadku drogowego doszło w niedzielę w miejscowości Dorohucza, gdzie w wyniku nie ustąpienia pierwszeństwa przejazdu doszło do zderzenia pojazdu marki Peugeot i Kia. Dwie osoby odniosły obrażenia i wymagały pomocy medycznej.

Policjanci przebadali na zawartość alkoholu 1513 osób. Ujawniono jedną osobę nietrzeźwą, która kierowała pojazdem, a wyniku niedostosowania prędkości pojazd marki BMW wypadła z drogi, uderzył w drzewo, a następnie wpadł do niewielkiej rzeki w miejscowości Pilaszkowice Drugie. Kierującym był 40 -latek z powiatu krasnostawskiego, który w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu oraz dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów.

Ponadto jedna osoba kierowała pojazdem w stanie po użyciu alkoholu oraz ujawniono 4 nietrzeźwych rowerzystów.

Policjanci wylegitymowali 336 osób oraz nałożyli 151 mandatów karnych. Najczęściej popełnianym wykroczeniem było przekraczanie dozwolonej prędkości. W jednym przypadku kierowca stracił prawo jazdy na okres trzech miesięcy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/godz. w obszarze zabudowanym.

źródło: KWP/KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button