AKTUALNOŚCI

O bezpieczeństwie z przedszkolakami

Jak bezpiecznie poruszać się po przejściach dla pieszych? Jak zachować się w kontaktach z nieznajomymi? Jaki jest numer telefonu alarmowego? Jak wygląda praca policyjnego przewodnika psa? Na te i inne pytania odpowiadali wczoraj policjanci ze Świdnika dzieciom z Przedszkola numer 2 w Świdniku przy ul. Okulickiego.

Policjanci z ruchu drogowego, przewodnik psa służbowego ze swoim podopiecznym i oficer prasowy świdnickiej policji gościli wczoraj u przedszkolaków. Spotkanie z mundurowymi miało mieć za zadanie ważne przesłanie bowiem przypomniano dzieciom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa.

Była mowa o tym jak zachować się prawidłowo podczas pokonywania przejść dla pieszych, jak powinny zachować się w kontaktach z osobami, których nie znają oraz na jaki numer telefonu dzwonić po pomoc. Policjantka opowiedziała również o tym jak wygląda praca w policji, jak wyposażeni są policjanci i kiedy radiowóz staje się pojazdem uprzywilejowanym i w jakich sytuacjach się go wykorzystuje.

Największe emocje u dzieci wzbudził podopieczny przewodnika psa. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o tym jak wygląda praca policjanta z psem i jak pies wykonuje komendy. Dowiedziały się również jak zachować się w przypadku ataku zwierzęcia. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wykonały pamiątkową fotografię ze swoimi gośćmi.

źródło: Policja Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button