AKTUALNOŚCI

Niebezpieczne znalezisko w Krępcu

Podczas prowadzonych wykopów, związanych z budową chodnika, natrafiono na niewybuch pochodzący z okresu II wojny światowej. Pracownicy o swoim znalezisku powiadomili policję, która zabezpieczyła teren do czasu przybycia wyspecjalizowanego patrolu saperskiego.

Wczoraj policja otrzymała zgłoszenie, że podczas prowadzonych prac budowlanych natrafiono na skorodowany pocisk. Natychmiast na miejsce skierowano patrol, który potwierdził, że w rejonie wykopu znajduje się pocisk. Policjanci zabezpieczyli miejsce znaleziska do momentu przybycia grupy sapersko-minerskiej.

Okazało się, że znaleziony przedmiot to pocisk artyleryjski kaliber 105 mm bez zapalnika z pochodzący z okresu II wojny światowej. Został zabrany przez patrol celem zneutralizowania. Saperzy sprawdzili również teren przyległy do miejsca odnalezienia niewybuchu, czy nie znajdują się tam inne, podobne przedmioty.

Policja przypomina, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. Należy o tym jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i wezwą saperów. Jeśli jest to możliwe, do czasu przyjazdu Policji takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button