AKTUALNOŚCI

Podsumowanie długiego weekendu

Podczas minionego długiego weekendu na terenie woj. lubelskiego doszło do 11 wypadków drogowych, w których 2 osoby zginęły, zaś 21 zostało rannych. Ujawniono 96 nietrzeźwych kierujących.

Podczas długiego weekendu policjanci koncentrowali swoje działania na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w miejscach wypoczynku. Sprawdzano, czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowano również trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci.

W tym czasie na drogach naszego regionu doszło łącznie do 11 wypadków drogowych w których 2 osoby zginęły, zaś a 21 zostało rannych. Wyeliminowano z ruchu 96 nietrzeźwych kierujących. Odnotowano też 244 kolizji drogowych.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek w powiecie puławskim. W tył naczepy ciężarowej Scanii podczas manewru skrętu, uderzyło dwoje motocyklistów. W wyniku poniesionych obrażeń 34 latka kierująca motocyklem marki Honda zginęła na miejscu. Nie udało się również uratować życia 43 latka kierującego Yamahą.

Do poważnego wypadku doszło również w niedzielę w powiecie łukowskim. Kierujący Audi 19-latek znajdując się w stanie nietrzeźwości (ponad promil alkoholu) zjechał z drogi uderzając w ogrodzenie posesji, a później w słup trakcji elektrycznej. Zarówno kierujący, jak i 6 jego pasażerów trafiło do szpitala.

Z kolei w minionym 2022 roku podczas długiego weekendu doszło do 12 wypadków drogowych w których 2 osoby zginęły a 11 zostało rannych. Ujawniono 91 nietrzeźwych kierujących. Doszło również do 3 przypadków utonięć.

źródło: KWP

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button