SPONSOROWANE

Magnez w suplementach diety – dlaczego jest on szczególnie ważny przy aktywności fizycznej?

Magnez to mikroelement, który pełni ważną rolę w organizmie człowieka. Bierze udział w wielu procesach metabolicznych i jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W suplementach diety magnez jest często stosowany ze względu na jego korzystne właściwości dla zdrowia, a szczególnie dla osób prowadzących aktywny tryb życia.

Dlaczego magnez jest ważny dla organizmu?

Magnez jest ważnym pierwiastkiem dla organizmu człowieka, ponieważ jest niezbędny do wielu procesów metabolicznych. Pełni on między innymi rolę kofaktora w reakcjach enzymatycznych, dzięki czemu wpływa na przemianę materii. Jest również niezbędny do utrzymania prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i mięśniowego oraz do prawidłowego funkcjonowania układu krążenia. Magnez ma także wpływ na metabolizm węglowodanów, białek i tłuszczów.

To wszystko powoduje, że jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu i nic zatem dziwnego, że suplementy diety z magnezem są tak popularne, nie tylko wśród sportowców. Chcąc przyjrzeć się ciekawej ofercie z preparatami zawierającymi magnez, warto przejść do sklepu SFD, gdzie znajduje się duża ilość rozmaitych suplementów diety, nie tylko z magnezem – https://sklep.sfd.pl/

Wpływ magnezu na organizm sportowca

Osoby prowadzące aktywny tryb życia, szczególnie sportowcy, mają zwiększone zapotrzebowanie na magnez. Dzieje się tak dlatego, że podczas wysiłku fizycznego organizm zużywa więcej magnezu, a jego niedobór może wpłynąć na osłabienie organizmu oraz na pogorszenie wyników treningowych. Wpływ magnezu na organizm sportowca polega na tym, że ten mikroelement:

• wzmacnia mięśnie – magnez jest niezbędny do prawidłowego skurczu mięśni, co wpływa na poprawę wyników sportowych,

• reguluje pracę serca – magnez wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia, co jest szczególnie ważne u sportowców, którzy podczas treningów narażają swój organizm na większe obciążenia,

• zwiększa wytrzymałość organizmu – magnez wpływa na poprawę metabolizmu węglowodanów, białek i tłuszczów, co ma korzystny wpływ na wytrzymałość organizmu.

Zapobieganie niedoborowi magnezu

Ze względu na jego ważną rolę w organizmie, niedobór magnezu może prowadzić do wielu chorób oraz do pogorszenia kondycji fizycznej. Osoby, które prowadzą aktywny tryb życia, szczególnie sportowcy, powinny dbać o odpowiednie spożycie magnezu w diecie oraz stosować suplementy diety zawierające ten pierwiastek. W diecie warto wprowadzić produkty bogate w magnez, takie jak orzechy, nasiona, ryby, warzywa strączkowe oraz ciemne warzywa, takie jak szpinak czy brokuły. Jednakże, ze względu na to, że dieta nie zawsze dostarcza wystarczającej ilości magnezu, suplementacja może być dobrym rozwiązaniem. Ciekawe preparaty zawierające ten ważny pierwiastek, można spotkać m.in. na tej stronie – https://sklep.sfd.pl/Magnez-k920.html

Suplementy diety z magnezem

Suplementy diety z magnezem są często stosowane przez osoby prowadzące aktywny tryb życia, szczególnie sportowców. Mają one za zadanie uzupełnić niedobór magnezu w organizmie i zapobiegać negatywnym skutkom jego niedoboru. Suplementy te mogą być dostępne w różnej postaci, m.in. w tabletkach, kapsułkach, proszkach czy płynach.

Wybierając suplement z magnezem, warto zwrócić uwagę na jego ilość oraz formę. Najlepiej wybrać suplement z magnezem w formie chelatu lub cytrynianu, ponieważ są one dobrze przyswajalne przez organizm. Ilość magnezu w suplemencie powinna wynosić około 300-400 mg na porcję.

artykuł sponsorowany

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button