AKTUALNOŚCI

Policja przeprowadzi kaskadowy pomiar prędkości

Policjanci ruchu drogowego w całej Polsce przeprowadzają dzisiaj działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem działań funkcjonariuszy jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.

Dzisiaj, 30 czerwca, prowadzone są ogólnopolskie działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Policjanci obejmą nadzorem miejsca, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, a przyczyną ich jest nadmierna prędkość.

Kaskadowy pomiar prędkości prowadzony jest przez policjantów wyposażonych w ręczne mierniki prędkości, w kilku miejscach i na tym samym odcinku drogi.

Ponadto nie zabraknie też policyjnych kontroli prowadzonych w sposób dynamiczny. Policjanci ruchu drogowego w radiowozach z wideorejestratorami będą w zdecydowany i konsekwentny sposób egzekwować od kierujących przestrzegania przepisów drogowych, w tym ograniczeń prędkości.

Policjanci przypominają, że przekraczanie dopuszczalnych prędkości często jest przyczyną poważnych wypadków drogowych, których skutkiem są ciężkie obrażenia ciała, a nawet utrata życia.

źródło: KWP

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button