AKTUALNOŚCI

Świdnik: Zderzenie busa z rowerem

W rejonie ronda z helikopterem doszło do najechania busa na rowerzystę. Jak wynikało z ustaleń policji, kierująca nie zauważyła rowerzysty na drodze rowerowej i doszło do zderzenia z jednośladem. Oboje kierowcy byli trzeźwi. Rowerzysta w stanie przytomnym trafił do szpitala. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 14.30 w Świdniku na ul. Racławickiej. 71 – letnia kierująca busem marki VW nie zauważyła prawidłowo poruszającego się po drodze rowerowej kierującego jednośladem. Doszło do zderzenia busa z rowerem.

Na miejscu oprócz policjantów świdnickiej drogówki interweniowała karetka pogotowia ratunkowego. Poszkodowany w stanie przytomnym został przetransportowany do szpitala. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości oboje kierujący byli trzeźwi.

Policja przypomina, rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Zbliżając się do przejścia dla pieszych, czy przejazdów dla rowerów kierowcy powinni zdecydowanie zmniejszyć prędkość i dokładnie upewnić się, czy na przejściu nie znajdują się piesi, czy rowerzyści.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button