AKTUALNOŚCI

Piaski: Kosztowne rozliczenie usługi

Zarzut kradzieży usłyszało trzech obywateli Rumunii w wieku 37, 30 i 18 lat. Mężczyźni okradli 76-letniego mieszkańca Piask. Ich łupem padło ponad 9 tysięcy złotych. Zatrzymani podczas przesłuchania przyznali się i przeprosili. Zabezpieczono pieniądze w kwocie ponad 15 tysięcy złotych.

Świdniccy kryminalni zatrzymali trzech obywateli Rumunii. 37, 30 i 18-latek podejrzewani byli o kradzież ponad 9 tysięcy złotych na szkodę 76-letniego mieszkańca Piask. Do zdarzenia doszło w czerwcu tego roku. Mężczyźni najpierw wykonali usługę wymiany orynnowania budynku, a następnie przy rozliczeniu wykonanych prac, jak się okazało, wzięli więcej niż usługa wynosiła i odjechali. Gdy właściciel koperty z pieniędzmi zauważył, że one zniknęły, zostało złożone zawiadomienie w tej sprawie.

Policjanci ustalając okoliczności zdarzenia dotarli do mężczyzn. W trakcie przesłuchania mężczyźni przyznali się do kradzieży. Przeprosili za zaistniałą sytuację i oddali pieniądze. Dodatkowo kryminalni zabezpieczyli 6 tysięcy złotych na poczet przyszłej kary. Teraz sprawa trafi do sądu karnego, który zdecyduje o ich dalszym losie.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button