AKTUALNOŚCI

Młodzi rowerzyści sprawdzali się w terenie

O tym jak bezpiecznie poruszać się po drodze publicznej, co oznacza bezpieczny kierowca jednośladu oraz jak ważna jest rozwaga w trakcie jazdy mieli okazję przypomnieć sobie uczestnicy rajdu rowerowego zorganizowanego w ramach półkolonii wakacyjnych. Sprawdzian z teorii i praktyki zdali na medal.

Policjanci przez cały rok szkolny uczęszczając na różnego rodzaju spotkania z dziećmi i młodzieżą, na terenie powiatu, uczą i przypominają zasady bezpiecznych zachowań na drodze. Bardzo często w odpowiedzi słyszą „ale my to już wiemy”. Dopiero codzienne życie pokazuje jak duża może być różnica pomiędzy tym co wiedzą a co stosują.

Uczestnicy rajdu rowerowego w ramach półkolonii zorganizowanych przez Klub Akademia Sztuk Walki w Świdniku mieli okazję pokazać co pamiętają ze szkolnych zajęć z policjantami oraz jak stosują się do zasad bezpiecznych zachowań na drodze. Zanim jednak wyruszyli, wspólnie z policjantką Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świdniku omówili zasady korzystania z drogi rowerowej, obowiązku stosowania się do znaków drogowych i tych poziomych i pionowych. Nie zabrakło sprawdzenia właściwego wyposażenia rowerzysty, m.in. w kask ochronny na głowie. Rowery skontrolowane były m.in. pod kątem właściwego oświetlenia i sprawności hamulców. To była też dobra okazja do przypomnienia sobie numeru alarmowego 112.

Podkreślono jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych, które w sposób szczególny poprawiają widoczność rowerzysty jako niechronionego uczestnika ruchu drogowego na drodze. Na koniec padła najważniejsza zasada bezpieczeństwa w ruchu drogowym: zasada ograniczonego zaufania. Młodzi rowerzyści wykazali się dużą wiedza i w teorii i w praktyce. Wszyscy bezpiecznie pokonali trasę i dotarli do miejsca zbiórki.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button