AKTUALNOŚCI

Zderzenie hulajnogi z samochodem osobowym

Do szpitala został przetransportowany 36-letni mężczyzna, który jadąc na hulajnodze elektrycznej zderzył się z samochodem osobowym. Do zdarzenia doszło wczoraj w Świdniku na skrzyżowaniu ulicy Słowackiego z ulicą Konopnickiej.

Wczoraj około godziny 10:30 policja otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Jak ustalili policjanci, na miejscu 36-letni mężczyzna, który poruszał się hulajnogą elektryczną jadąc ulicą Konopnickiej w Świdniku w momencie wjeżdżania na skrzyżowanie równorzędne nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 35-latniej kobiecie jadącej Mercedesem. W wyniku zderzenie się pojazdów kierowca hulajnogi przewrócił się doznając obrażeń ciała. Został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno do kierujących jak i pieszych aby na drodze zachowywali szczególną ostrożność i stosowali się do przepisów ruchu drogowego. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego niezależnie od tego czy są sprawcami czy pokrzywdzonymi w zdarzeniach drogowych zawsze są bardziej narażeni na odniesienie uszczerbku na zdrowiu.

Policjanci ze świdnickiej komendy prowadzą często działania wzmożone pod nazwą „NURD” (Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego), gdzie w sposób szczególny zwracają uwagę na wykroczenia popełnianie przez pieszych, kierowców jednośladów i na wykroczenia popełnianie przeciwko tym osobom. W dniu dzisiejszym od rana na terenie naszego powiatu prowadzone są właśnie takie działania.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button