AKTUALNOŚCI

Świdnik: Włamali się do opuszczonego domu i tam zamieszkali

Dwaj bezdomni bracia postanowili „wprowadzić” się do jednej z posesji na terenie Świdnika. Zrobili to jednak bez zgody właścicieli. Wyłamali skobel zabezpieczający wejście do domu i rozgaszczając się w lokalu zniszczyli kilka rzeczy. Z domu również zginęły przedmioty. Na działce był też samochód, który pochodził z kradzieży.

Policja otrzymała zgłoszenie od mieszkanki Świdnika, że na jej posesji, która jest niezamieszkała znajdują się nieznane osoby. Policjanci na miejscu zastali dwóch braci: 39 i 41-latka. Okazało się, że są to osoby bezdomne, które po wyłamaniu skobla weszły na teren domu i tam zamieszkały. Ponadto doszło do dewastacji mebli i sprzętu znajdującego się wewnątrz mieszkania oraz część rzeczy została skradziona. Przy budynku znajdował się samochód, który po sprawdzeniu okazał się być skradziony z terenu Lublina.

Świdniccy kryminalni przedstawili braciom zarzuty: kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia rzeczy. Sprawa kradzieży pojazdu prowadzona jest przez lubelskich policjantów. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button