AKTUALNOŚCI

Świdnik: Dzieci bez opieki. Te sytuacje mogły skończyć się tragedią

Policja przypomina o odpowiednim nadzorze nad dziećmi, szczególnie podczas wakacji! W Świdniku doszło do dwóch sytuacji, które mogły skończyć się tragedią, gdyby nie wzorowa reakcja osób postronnych.

Wczoraj wpłynęło zgłoszenie, że poboczem ruchliwej Alei Jana Pawła w Świdniku poruszają się dzieci bez opieki. Policjanci po przybyciu we wskazane miejsce potwierdzili treść zgłoszenia: poboczem, prawą stroną drogi w kierunku Lublina na rowerze jechał 8-letni chłopiec, a za nim biegła 6-letnia dziewczynka. Dzieci oświadczyły, że wybierają się do galerii handlowej do Lublina, gdzie chcą kupić sobie zupkę chińską. Dzieci zostały przekazane pod opiekę rodzicom.

Do drugiej sytuacji doszło w piątek. Kobieta zadzwoniła na numer alarmowy twierdząc, że została zaczepiona przez małego chłopca, który poprosił by odprowadzić go do domu. Okazało się, że czterolatek był pod opieką babci i gdy przebywali na placu zabaw chłopiec niepostrzeżenie oddalił się z miejsca nie informując babci. Na miejsce interwencji przybyła matka chłopca, której policjanci przekazali dziecko.

Informacje dotyczące powyższych zdarzeń zostały przesłane przez świdnicką policję do Sądu do Wydziału Rodzinnego.

Policja apeluje o odpowiednią i odpowiedzialną opiekę nad najmłodszymi! Właściwy nadzór nad małoletnimi to dla rodziców i opiekunów sprawa priorytetowa. Dzieci, które przebywają same mogą być narażone na niebezpieczeństwo. Od najmłodszych lat edukujmy ich na temat tego, że nie powinny samodzielnie oddalać się z miejsca zamieszkania czy spod opieki rodziców i opiekunów. Uczmy najmłodszych również dlaczego takie zachowania są niewłaściwe i jakie zagrożenia czyhają na nie, gdy są same.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button