AKTUALNOŚCI

Płacił za zakupy znalezioną kartą

Aż 22 zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszał 30-latek ze Świdnika. Mężczyzna tyle razy posłużył się w sklepach kartą bankomatową, którą sobie przywłaszczył. Pierwsze zakupy, których dokonał po znalezieniu karty to dwie butelki wódki. Co dalej kupował? Nie pamięta.

Do komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosił się mieszkaniec miasta, który oświadczył, że najprawdopodobniej zgubił swoją kartę do bankomatu i nim zdążył ją zastrzec okazało się, że z jego konta zniknęło ponad 430 złotych. W historii jego rachunku widniały 22 transakcje w różnych sklepach na terenie Świdnika wykonane w ciągu dwóch dni.

Świdniccy policjanci szybko ustalili kto posługiwał się kartą pokrzywdzonego. Zatrzymali 30-letniego mieszkańca Świdnika. Mężczyzna usłyszał 22 zarzuty użycia w transakcjach zbliżeniowych karty, czym przełamywał zabezpieczenia elektroniczne systemu bankowego i dokonał kradzieży pieniędzy z konta pokrzywdzonego. Mężczyzna odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwo z tego samego artykułu, co skutkuje tym, że zagrożenie kary w tym przypadku jest zwiększone o połowę.

Mężczyźnie grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button