AKTUALNOŚCI

Świdnicki Budżet Obywatelski – rusza głosowanie!

Ruszyło głosowanie na projekty zgłoszone do Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego. Wybierać można spośród 37 zgłoszonych pomysłów.

Prawo do udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Gminy Miejskiej Świdnik, który ukończył 13 rok życia. Uprawnione osoby mogą wybrać od 1 do 3 projektów. Do podziału jest milion złotych.

Wśród projektów znalazły się takie pomysły jak: Jarmark Bożonarodzeniowy, Kociarnia pełniąca funkcję schroniska dla kotów z punktem adopcyjnym, „Rak to nie wyrok” – badania profilaktyczne piersi, Mama, Tata i Ja – cykl pikników rodzinnych, ŚWIDNICKIE EURO '2024 – turniej piłki nożnej z udziałem amatorskich drużyn. Zagłosować można też na Plenerowe Potańcówki Miejskie, zajęcia terapeutyczne DAJMY IM SZANSĘ, Sensoryczny plac zabaw, Siłownię na powietrzu i wiele innych. Listę wszystkich projektów wraz z opisami znajdziecie TU.

Głosować można za pośrednictwem strony https://swidnik.budzet-obywatelski.org lub wrzucając wypełnioną kartę do urn znajdujących się w Urzędzie Miasta oraz Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej. Każdy może zagłosować tylko raz. Głosowanie zakończy się 8 października. Listę inicjatyw, które zostaną zrealizowane poznamy 17 października.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button