AKTUALNOŚCI

Minister Moskwa: ogłaszamy projekt „Bitwa o remizy”; gmina z najwyższą frekwencją wyborczą otrzyma 1 mln zł

Chcemy zachęcić do aktywnego udziału w wyborach. Dlatego ogłaszamy i zachęcamy do udziału w projekcie „Bitwa o remizy”. W każdym powiecie ta gmina, która będzie miała najwyższą frekwencję wyborczą otrzyma milion złotych – powiedziała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

fot. PAP

Dziś w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się konferencja prasowa z udziałem minister klimatu i środowiska Anny Moskwy i komendanta głównego PSP gen. brygadiera Andrzeja Bartkowiaka. „Spotykamy się w temacie Ochotniczych Straży Pożarnych, które wspólnie z Państwową Strażą Pożarną ratują życie i zdrowie. Ratują przyrodę uczestnicząc w coraz większej liczbie akcji związanych ze zmianami klimatycznymi. Coraz częściej wyjeżdżają na drogi” – podkreśliła minister klimatu i środowiska.

„W lokalnych społecznościach to są bardzo ważne centra aktywności społecznej i obywatelskiej, gdzie bardzo często, bo w około 16 tys. budynków OSP w całym kraju są ośrodki życia dla całej społeczności lokalnej. Gromadzą się tam świetlice, koła gospodyń wiejskich, grupy kulturalne i śpiewacze. Większości straży pożarnych rozwijają się młodzieżowe drużyny pożarnicze” – wyliczyła Anna Moskwa.

Minister wskazała, że przez ostatnie osiem lat doceniana była praca i codzienne zaangażowanie Ochotniczych Straży Pożarnych. „Nie tylko przez dobre słowo, ale też poprzez odpowiadanie na ich potrzeby. Tak, żeby mogli działać jeszcze lepiej” – zaznaczyła. Dodała przy tym, że dlatego do OSP trafiło m.in. około 3,7 tys. wozów strażackich. Doposażone zostały również strażnice oraz wsparcie rozwoju otrzymały młodzieżowe drużyny pożarnicze.

„Zbliżamy się do bardzo ważnego terminu, do 15 października. Święta demokracji, święta aktywności obywatelskiej. Dlatego chcemy Ochotnicze Straże Pożarne zaprosić do współpracy i wzięcia udziału w tym święcie. Frekwencja wyborcza w ostatnich wyborach to było w większości Polski średnio 62 proc., a tymczasem w małych miejscowościach, tych do 20 tysięcy mieszkańców ta frekwencja wynosiła od 54 do 59 proc.” – podała.

„Chcemy aktywizować te lokalne społeczności, chcemy zachęcić do aktywnego udziału w wyborach. Dlatego ogłaszamy i zachęcamy do udziału w projekcie +Bitwa o remizy+. Wyciągając dobre wnioski z pilotażu termomodernizacji, wsłuchując się w potrzeby Ochotniczych Straży Pożarnych zachęcamy do udziału w rywalizacji. W każdym powiecie ta gmina, która będzie miała najwyższą frekwencję wyborczą otrzyma milion złotych” – dodała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

źródło: Serwis PAP

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button