AKTUALNOŚCI

Oszustwa metodą „na córkę”

Dwie mieszkanki Świdnika padły ofiarami oszustwa metodą „na córkę”. W sumie straciły ponad 11 tysięcy złotych. Na komunikatorach skontaktowały się z nimi osoby podające się za ich dzieci i poprosiły o szybki przelew na nowy aparat telefoniczny, gdyż jak twierdziły, ich obecne uległy awarii. To również miało tłumaczyć dlaczego pisały z innych numerów telefonów…

Jedna z mieszkanek Świdnika zgłosiła, że na jej komunikator odezwał się ktoś z numeru, którego nie miała w kontaktach i podał się za jej córkę. Osoba ta napisała, że rozbił się jej telefon i potrzebuje pieniędzy na nowy. 49-latka chcąc pomóc córce zrobiła przelew na blisko 2500 złotych na wskazany numer rachunku. Gdy rozmówca poprosił o kolejny przelew, zgłaszającej udało się skontaktować z prawdziwą córką, która uświadomiła jej, że padła ofiarą oszustwa.

Kolejna kobieta, która w ten sam sposób straciła pieniądze uwierzyła, że córce telefon wpadł do ubikacji. Schemat działania oszustów był taki sam, z tą różnicą że 58-latka zgodziła się zrobić trzy przelewy dla córki tym samym tracąc z konta blisko 9 000 złotych. O tym, że została oszukana dowiedziała się podczas odwiedzin córki, gdy zapytała ją kiedy odda jej pieniądze za telefon. Wtedy wyszło na jaw, że sytuacja z utraconym telefonem to blef oszustów.

źródło: Policja

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button