AKTUALNOŚCI

Chciał sprzedać łyżwy – został oszukany

2400 złotych stracił mieszkaniec Świdnika, który na portalu OLX chciał sprzedać łyżwy. Mężczyzna dał się oszukać na „starą” metodę oszustów na tak zwany „link”. Po zamieszczeniu ogłoszenia skontaktował się z nim potencjalny kupiec i wysłał wiadomość z linkiem służącą do rzekomego odbioru pieniędzy za zakup. Policja kolejny raz apeluje o zachowanie ostrożności podczas sprzedaży towaru w sieci!

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosił się 48-letni mieszkaniec Świdnika, który złożył zawiadomienie o oszustwie. Zrelacjonował, że na portalu OLX wystawił do sprzedaży dwie pary łyżew jako dwa oddzielne ogłoszenia. Okazało się, że zarówno na jedno jak i drugie ogłoszenie był szybki odzew.

Mężczyzna otrzymał wiadomości, że przedmiot został zakupiony i należy kliknąć w link w celu odbioru pieniędzy. Po kliknięciu w link mężczyzna musiał wybrać swój bank i się zalogować. W ten sposób oszuści uzyskali dostęp do konta zgłaszającego skąd wypłacili pieniądze w kwocie 2400 złotych.

Jak uniknąć oszustwa?

Nie klikaj w przesłane w wiadomości linki do płatności oraz czytaj uważnie SMS-y autoryzacyjne. Zapoznajmy się z regulaminem portalu ogłoszeniowego i zwracajmy uwagę jak prawidłowo dokonać transakcji. Jeżeli niefortunnie staniemy się ofiarą przestępstwa, należy niezwłocznie skontaktować się telefonicznie z swoim bankiem w celu zablokowania dostępu do rachunku lub karty bankomatowej.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button