AKTUALNOŚCI

Chcieli ukraść zderzak. Wpadli na gorącym uczynku

Policjanci ze Świdnika zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy usiłowali ukraść zderzak samochodowy. Jak się okazało element ten był im potrzebny do naprawy szkody kolizyjnej, którą spowodował jeden z nich w samochodzie swojej siostry.

W nocy z czwartku na piątek dyżurny świdnickiej komendy otrzymał informację, że na parkingu na ul. Skarżyńskiego w Świdniku znajdują się osoby, które prawdopodobnie chcą ukraść kołpaki samochodowe. Patrol policji we wskazanym rejonie zauważył dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Po pościgu policjanci zatrzymali 24 i 25 latka z powiatu tomaszowskiego. Okazało się, że mężczyźni próbowali zdemontować przedni zderzak w pojeździe marki Ford, a wcześniej zderzak w pojeździe marki Audi na ul. Witosa. Tam nie mogąc poradzić sobie z demontażem zderzaka wybili szybę boczną w celu otworzenia maski. Gdy udało się im zdemontować pożądany element uciekli, gdyż zostali spłoszeni przez nadjeżdżający pojazd.

Podczas rozpytania przyznali, że potrzebowali przedniego zderzaka do naprawy pojazdu siostry 25-latka, który został przez niego rozbity podczas kolizji poprzedniego dnia. Do sprawy zatrzymano również 33-który brał udział w całym zajściu.

Wszyscy trzej usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży w zbiegu ze zniszczeniem rzeczy, do których się przyznali. Teraz czeka ich rozprawa przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button