AKTUALNOŚCI

Świdnik: Tymczasowy areszt dla sprawcy kradzieży rozbójniczej

Sąd zastosował tymczasowy areszt w stosunku do 24-latka, który dopuścił się kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna używając przemocy polegającej na pododuszaniu za szyję doprowadził 57-letniego mężczyznę do stanu bezbronności, a następnie zabrał mu telefon komórkowy. W związku z tym, że 24-latek działał w warunkach recydywy grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

W nocy z soboty na niedzielę ( z 4/5 listopada 2023 r.) dyżurny świdnickiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na terenie Świdnika 57-letni mężczyzna w wyniku rozboju utracił telefon komórkowy. Jak ustalili policjanci pomiędzy zgłaszającym a nieznanym mężczyzną doszło do wymiany zdań, a następnie został on zaatakowany oraz podduszany. Napastnik zabrał mu telefon komórkowy, a następnie odjechał z miejsca samochodem.

Policjanci szybko ustalili i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec Świdnika. Mężczyzna w przeszłości odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, co oznacza, że działając w warunkach tzw. recydywy zagrożenie karą wzrasta o połowę. W tym przypadku grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności. 24-latek odpowie również za kierowanie pojazdem nie stosując się do orzeczonego środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów. Telefon komórkowy 57-latka został odnaleziony na terenie Świdnika przez przypadkową osobę i powrócił już do właściciela.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button