AKTUALNOŚCI

Świdnik: Chciał wziąć pożyczkę, ale…

Policja apeluje, aby z ostrożnością i rozsądkiem podchodzić do ogłoszeń oferujących pożyczki finansowe. Mieszkaniec Świdnika na portalu OLX znalazł ogłoszenie od osoby prywatnej oferującej pożyczki. Warunkiem otrzymania środków finansowych była wpłata 2 tysięcy złotych. 33-latek postąpił zgodnie z poleceniami i gdy przesłał ogłoszeniodawcy skan potwierdzenia wpłaty kontakt się urwał.

Do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku stawił się 33-letni mieszkaniec miasta, który złożył zawiadomienie o oszustwie. Zrelacjonował, że na portalu OLX znalazł ogłoszenie dotyczące udzielania pożyczek. Z uwagi na fakt, że potrzebował 15 tysięcy złotych odpowiedział na ogłoszenie i za pośrednictwem komunikatora skontaktowała się z nim osoba, która instruowała go jak ma postępować aby pożyczkę otrzymać. Mężczyzna przesłał skan swojego dowodu osobistego, podał pełne dane, stan rodzinny oraz swoje dochody. Warunkiem otrzymania umowy i środków pieniężnych było wpłacenie na wskazane kontro 2 tysięcy złotych. Gdy mężczyzna zrealizował przelewy i przesłał rozmówcy potwierdzenie operacji bankowej – kontakt się urwał.

Bardzo ostrożnie korzystajmy z ofert firm oraz osób oferujących łatwe i szybkie pożyczki. Przed podpisaniem umowy oraz wpłaceniem pieniędzy tytułem opłaty rejestracyjnej, aktywacyjnej bądź też innej – bardzo wnikliwie sprawdźmy pożyczkodawcę. Możemy w ten sposób uniknąć kłopotów.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button