W hali sportowej przy Zespole Szkół w Piaskach rozegrano turniej półfinałowy Mistrzostw Województwa Lubelskiego Ludowych Zespołów Sportowych w siatkówce dziewcząt ze szkół gimnazjalnych. W zawodach wzięło udział siedem zespołów, a wśród nich ekipy z Piask oraz Mełgwi. Turniejowe mecze sędziowali: Agnieszka Staszczyk i Konrad Pawlik.

siatkówka Mix Piaski

Gimnazjalistki z Piask występujące jako Uczniowski Klub Sportowy Mix trafiły do grupy B. W pierwszym meczu zawodniczki prowadzone przez trenera Andrzeja Szołdrę uległy Gimnazjum z Annopola 0:2 (10:21, 14:21), a w drugim przegrały z Gimnazjum z Lubyczy Królewskiej także 0:2 (8:21, 16:21). W trzeciej potyczce zwyciężyły swoje rówieśniczki z Opola Lubelskiego 2:0 (21:8, 21:17) i zajęły trzecią lokatę w swojej grupie. UKS Mix reprezentowały: Monika Paździor, Ada Szpakowska, Martyna Ziętek, Natalia Łysakowska, Agnieszka Żygalska, Kinga Poniewozik, Magdalena Stadnik i Karolina Przytuła.

Gimnazjum z Mełgwi reprezentowały zawodniczki Klubu Sportowego Victory prowadzone przez trenera Krzysztofa Chyćko. Niestety nasze siatkarki musiały uznać wyższość swoich rywalek w grupie A. Przegrały z Gimnazjum z Sitańca 0:2 (11:21, 14:21) oraz Gimnazjum z Izbicy również 0:2 (11:21, 13:21) i zajęły trzecią lokatę w swojej grupie. W składzie Victory występowały: Maja Dulniak, Patrycja Najda, Weronika Mondzelewska, Karolina Mondzelewska, Wiktoria Zielińska, Monika Dziak, Katarzyna Klimek, Patrycja Banach, Nikola Zielińska, Amelia Mazur, Aleksandra Basiuk i Olga Wawszczak.

JacK

foto: archiwum Powiatowego Zrzeszenia LZS Świdnik z siedzibą w Bystrzejowicach

Jacek KosierbSPORTKS Victory Mełgiew,LZS,siatkówka,UKS Mix Piaski
W hali sportowej przy Zespole Szkół w Piaskach rozegrano turniej półfinałowy Mistrzostw Województwa Lubelskiego Ludowych Zespołów Sportowych w siatkówce dziewcząt ze szkół gimnazjalnych. W zawodach wzięło udział siedem zespołów, a wśród nich ekipy z Piask oraz Mełgwi. Turniejowe mecze sędziowali: Agnieszka Staszczyk i Konrad Pawlik. Gimnazjalistki z Piask występujące jako...