Zainspirowani derbowym meczem B klasy sprzed tygodnia, w którym Perła Progres Mełgiew pokonała na wyjeździe LKS Biskupice 5:1, postanowiliśmy, że na zakończenie sezonu 2015/2016 ufundujemy dwa puchary.

skarb kibica B klasy logo

Oba dla najlepszych – drużyny i strzelca w meczach derbowych powiatu w B klasie. Dlaczego akurat na tym szczeblu? Powody są przynajmniej trzy. Pierwszy, że jest to najniższy poziom rozgrywkowy – VIII liga. Drugi – grają w nim aż cztery drużyny z terenu powiatu świdnickiego, a trzeci to taki, że emocje oraz zainteresowanie kibiców jest nie mniejsze niż w wyższych klasach rozgrywkowych z III ligą włącznie.

W każdej rundzie zostanie rozegranych sześć meczów o ligowe punkty pomiędzy zespołami: LKS Perła Progres Mełgiew, LKS Trawniki, LKS Vir Dorohucza i LKS Biskupice. Pierwszy z nich odbył się właśnie przed tygodniem. Kolejny już dziś o godz. 15. Podopieczni trenera Waldemara Ocyska na stadionie w Trawnikach będą podejmować lokalnego rywala z gminy Trawniki – LKS Biskupice.

Następne mecze derbowe w rundzie jesiennej:

IX kolejka – 25 października: Perła Progres Mełgiew – Vir Dorohucza

X kolejka – 31 października: Vir Dorohucza – LKS Trawniki

XI kolejka – 8 listopada: LKS Biskupice – Vir Dorohucza

Do rozegrania pozostaje jeszcze zaległy mecz z V kolejki, w którym Perła Progres Mełgiew powinna zmierzyć się na własnym boisku z LKS Trawniki. Jak na razie nie ma wyznaczonego nowego terminu tej potyczki.

Oczywiście na bieżąco będziemy relacjonować sytuację w derbowej tabelce B klasy o puchar portalu lsw24.pl!!!

JacK

Jacek KosierbSPORTB klasa,LKS Biskupice,LKS Trawniki,Perła Mełgiew,piłka nożna,Vir Dorohucza
Zainspirowani derbowym meczem B klasy sprzed tygodnia, w którym Perła Progres Mełgiew pokonała na wyjeździe LKS Biskupice 5:1, postanowiliśmy, że na zakończenie sezonu 2015/2016 ufundujemy dwa puchary. Oba dla najlepszych – drużyny i strzelca w meczach derbowych powiatu w B klasie. Dlaczego akurat na tym szczeblu? Powody są przynajmniej trzy....