AKTUALNOŚCIEDUKACJAKULTURA I ROZRYWKA

SZACHOWY TURNIEJ O PUCHAR STAROSTY

Dziś w internacie Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku odbył się I Turniej Szachowy Gimnazjów o Puchar Starosty Świdnickiego. Startowały reprezentacje Gimnazjum nr 3 i Gimnazjum nr 4 w Świdniku oraz Gimnazjum w Mełgwi. DSC_0117
Otwierając turniej wraz z kierownikiem internatu Leszkiem Onuszkiewiczem wicestarosta Waldemar Białowąs życzył uczestnikom powodzenia i przypomniał o bogatych tradycjach szachowych Świdnika. Rywalizacja była wyrównana, o czym świadczyć może konieczność rozegrania dodatkowych partii, które ustaliły kolejność trzech pierwszych miejsc. Miejsca na podium zajęli: I miejsce i puchar Starosty zdobył Rafał Bojczewski z Gimnazjum nr 3 w Świdniku, II miejsce zajął Piotr Bojczewski z tej samej szkoły, a miejsce III Bartłomiej Białkowski – Gimnazjum w Mełgwi. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale i dyplomy, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Świdniku. Zdobywcy miejsc IV i V: Cezary Kucharski z Mełgwi oraz Rafał Stadnik z Gimnazjum nr 4 w Świdniku otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców Internatu. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy za udział w zawodach a ich opiekunowie dyplomy i podziękowania za przygotowanie poszczególnych ekip. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej szlachetnej dziedzinie sportu!