AKTUALNOŚCIEDUKACJA

ŻYCIE Z AUTYZMEM- KONFERENCJA Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzony jest corocznie drugiego kwietnia z inicjatywy Kataru w osobie Jej Wysokości Mozah, małżonki emira Hamada ibn Chalifa as-Sani, popartej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Obchody te mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat dziecięcego autyzmu. Wizja i inicjatywy Jej Wysokości pomogły w realizacji praw dzieci niepełnosprawnych i ich społeczności, zarówno w państwach arabskich, jak i na całym świecie. Jest to okazja do globalnego zaangażowania i bardziej efektywnej współpracy w dziedzinie zwiększania wiedzy o autyzmie. Podstawowe założenia obejmują zwiększenie potencjału zaspokajania szczególnych potrzeb osób dotkniętych autyzmem, umożliwienie rozwijania indywidualnych talentów oraz poprawę dostępu do usług opiekuńczych i pomocowych dla społeczności osób dotkniętych autyzmem.

Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku od lat jest inicjatorem różnych działań lokalnych mających na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu. W bieżącym roku wraz z Fundacją Rozwoju Lubelszczyzny współorganizuje konferencję naukowo-szkoleniową wpisującą się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. pt. Nauczanie dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu wyzwaniem dla współczesnej edukacji: Życie z autyzmem”. Konferencja odbędzie się 5 kwietnia w Lublinie, w sali konferencyjnej Inkubatora Przedsiębiorczości, Droga Męczenników Majdanka 181.

Wśród prelegentów pojawią się m.in. dr hab. prof. KUL Wojciech Otrębski, prof. dr hab. Janusz Kocki, mgr Katarzyna Krzysztofik i wielu innych. Poruszone zostaną zagadnienia takie jak: rola badań genetycznych w diagnostyce autyzmu, PECS czy urządzenia generujące mowę, architektoniczne projektowanie spersonalizowane dla osób ze spectrum autyzmu. O własnych doświadczeniach wychodzenia z autyzmu opowiedzą natomiast uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Teatroterapia z Lublina.

Do wzięcia udziału w tym wydarzeniu szczególnie zapraszamy członków rodzin, nauczycieli, terapeutów, logopedów, pracowników wczesnej interwencji, lekarzy, pedagogów, psychologów i wszystkie osoby zainteresowane pogłębieniem wiedzy na temat autyzmu i zespołu Aspergera.

Konferencja jest bezpłatna, ma charakter szkoleniowy, uczestnicy otrzymają zaświadczenia potwierdzające udział. Aby wziąć udział w konferencji należy wysłać e-maila na adres: biuro@fundacja.lublin.p

Serdecznie zapraszamy!

(SOSW w Świdniku)

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button