Fot. PAP/L.Muszyński
Fot. PAP/L.Muszyński

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie będzie głównym ośrodkiem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo podczas szczytu NATO oraz ŚDM. W odprawie uczestniczyli p.o. komendanta głównego policji mł. insp. Andrzej Szymczyk, szef SG mjr SG Marek Łapiński, komendant główny PSP st. bryg. Leszek Suski, szef BOR płk Andrzej Pawlikowski oraz dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak.

Minister Błaszczak podkreślił, że wprowadzenie kontroli na granicach to nic niezwykłego i przypomniał, że taka sytuacja miała miejsce np. podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r. „Proszę nie łączyć tego z sytuacją, jaka ma miejsce na południu Europy. Przywrócenie kontroli ma niezwykle istotne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas zarówno szczytu Paktu Północnoatlantyckiego, jak i Światowych Dni Młodzieży” – powiedział szef MSWiA.

Światowe Dni Młodzieży potrwają od 26 do 31 lipca w Krakowie, weźmie w nich udział papież Franciszek. Szczyt NATO odbędzie się w Warszawie 8 i 9 lipca.

http://kurier.pap.pl
http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/03/kontrole.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/03/kontrole-300x204.jpgredAKTUALNOŚCIROZMAITOŚCIZ KrajuKurier PAP,Światowe Dni Młodzieży,szczyt NATO,wrócą kontrole na granicach
Od 2 do 31 lipca Polska przywróci czasowe kontrole graniczne. Ma to związek ze szczytem NATO oraz Światowymi Dniami Młodzieży - poinformował w czwartek szef MSWiA Mariusz Błaszczak po odprawie służb podległych resortowi w Legionowie. Fot. PAP/L.Muszyński Centrum Szkolenia Policji w Legionowie będzie głównym ośrodkiem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo podczas szczytu...