DSC_0137Dziś w Zespole Szkół im. C.K. Norwida w Świdniku nauczyciele i uczniowie pokazywali gimnazjalistom jak szeroki wachlarz możliwości kształcenia czeka na nich w „ Norwidzie”.

– Dzisiejsza uroczystość jest wyjątkowa, bo obchodzimy święto Norwida. Jego geniusz polegał na wszechstronności. Myślę, że jego duch jest dla nas inspiracją do przedsięwzięć nietuzinkowych – mówił dyrektor Krzysztof Gałan, witając gości.

Wśród przybyłych prócz młodzieży, znaleźli się m.in.: ks. kanonik Leszek Surma, starosta Powiatu Świdnickiego Dariusz Kołodziejczyk, wicestarosta Waldemar Białowąs, wicedyrektor Gimnazjum nr 1 w Świdniku Ewa Bracha, dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Dariusz Szałaj oraz przedstawiciele instytucji, uczelni wyższych i przedsiębiorstw współpracujących z Z.S nr 1.

DSC_0145Program Dni Otwartych objął:
– prezentację uczelni patronackich i pracodawców
– prezentację talentów uczniów Norwida
– ogłoszenie wyników konkursów : Powiatowy Konkurs Plastyczny „Mój wymarzony zawód”, Międzyszkolny konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
– pokaz mody
– warsztaty i degustacje dla gimnazjalistów i wiele innych atrakcji.

– Już od jakiegoś czasu zachęcamy gimnazjalistów do zapoznania się z bogatą ofertą Zespołu Szkół nr 1. Jak pokazują ostatnie lata, na rynku pracy brakuje fachowców. Dlatego myślę, że warto stawiać na szkoły zawodowe – przekonywał starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk.

DSC_0109Rzeczywiście, trzeba zauważyć, że szkoła stale dostosowuje swoją ofertę do rynku pracy, proponując atrakcyjne kierunki zarówno dla młodzieży, jak i osób dorosłych.
Od 1 września 2016 r. planowane jest poszerzenie oferty edukacyjnej o nowe kierunki z branży turystycznej, gastronomicznej a nawet medycznej, gwarantujące pewność zatrudnienia zarówno w kraju, jak i za granicą.

Przypomnijmy jakie to kierunki:

Szkoły dla młodzieży (stacjonarne):
Zasadnicza szkoła zawodowa- Kucharz, Piekarz, Cukiernik, Wędliniarz* Nowość! (3 lata)
Technikum: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych,
technik logistyk (4 lata)
Liceum ogólnokształcące z oddziałami integracyjnymi (3 lata)
Szkoły dla dorosłych (zaoczne):
Policealna Szkoła dla Dorosłych: Technik turystyki wiejskiej* Nowość! ( w tym uprawnienia rolnicze)- 2 lata
Policealna Szkoła dla Dorosłych: Opiekun osób starszych- 2 lata,
Policealna Szkoła dla Dorosłych: Opiekun medyczny* Nowość!- 1 rok
Kwalifikacyjne kursy zawodowe (dla dorosłych):
Branża medyczna: Opiekun medyczny* Nowość!- 1 rok
Branża turystyczna: Technik hotelarstwa* Nowość!- 2 lata, Technik turystyki wiejskiej (z uprawnieniami rolniczymi)* Nowość!- 2 lata, Technik obsługi turystycznej* Nowość!- 2 lata,
Branża gastronomiczna: Cukiernik– 1,5 roku, Kucharz* Nowość!- 2 lata, Kelner* Nowość!- 2 lata, Piekarz* Nowość!- 1,5 roku, Wędliniarz* Nowość!- 1,5 roku

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/03/DSC_0160-1024x680.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/03/DSC_0160-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIEDUKACJADariusz Kołodziejczyk,Dni Otwarte,Krzysztof Gałan,Waldemar Białowąs,ZSz nr 1 im. C.K. Norwida
Dziś w Zespole Szkół im. C.K. Norwida w Świdniku nauczyciele i uczniowie pokazywali gimnazjalistom jak szeroki wachlarz możliwości kształcenia czeka na nich w „ Norwidzie”. - Dzisiejsza uroczystość jest wyjątkowa, bo obchodzimy święto Norwida. Jego geniusz polegał na wszechstronności. Myślę, że jego duch jest dla nas inspiracją do przedsięwzięć nietuzinkowych...