W ostatnich dniach strażacy mieli pełne ręce roboty. Ich działania były związane głównie z pomocą i usuwaniem skutków zdarzeń drogowych. Oto ich ostatnie akcje w powiecie świdnickim.

17 maja w godzinach popołudniowych ratownicy z JRG w Świdniku i OSP w Trzeszkowicach prowadzili działania związane z usuwaniem skutków zdarzenia drogowego w Mełgwi. Strażacy zabezpieczyli pojazd i miejsce zdarzenia oraz kierowali ruchem drogowym do czasu przybycia patrolu Policji. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych.

IF

   zdjęcia: mł. kpt. Arkadiusz Forankiewicz

tekst: mł. bryg. Piotr Pyszko
15 maja, około godziny 11., ratownicy z JRG w Świdniku i OSP w Trawnikach udzielali pomocy osobom poszkodowanym w zdarzeniu drogowym w Dorohuczy, gmina Trawniki, powiat świdnicki. W zdarzeniu brało udział 5 osób, 3 zostały poszkodowane – zabrane do jednostek ochrony zdrowia karetkami PRM i śmigłowcem LPR. W trakcie działań, w celu ewakuacji jednej z osób z pojazdu, korzystano z narzędzi hydraulicznych. Ratownicy ponadto udzielali aktywnie kwalifikowanej pierwszej pomocy przy wykorzystaniu zestawów PSP R-1. Działania ratownicze trwały 2 godziny.

6f317797

47ecf1dd

zdjęcia: st. kpt. Paweł Ostrowski

tekst: mł. bryg. Piotr Pyszko

4 maja w godzinach nocnych 3 zastępy PSP i 2 zastępy OSP prowadziły działania gaśnicze w Kolonii Siedliszczki, gdzie pożarem objęty był opuszczony, drewniany dom.    W trakcie działań trwających ponad 3 godziny podano 2 prądy wody, przeszukano i poddano rozbiórce grożący zawaleniem budynek. W działaniach uczestniczyło łącznie    19 strażaków.
41b0a077

57b8f165

zdjęcia: st. kpt. Paweł Ostrowski
tekst: mł. bryg. Piotr Pyszko

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/05/47ecf1dd.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/05/47ecf1dd-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIJRG w Świdniku,OSP w Trawnikach,OSP w Trzeszkowicach
W ostatnich dniach strażacy mieli pełne ręce roboty. Ich działania były związane głównie z pomocą i usuwaniem skutków zdarzeń drogowych. Oto ich ostatnie akcje w powiecie świdnickim. 17 maja w godzinach popołudniowych ratownicy z JRG w Świdniku i OSP w Trzeszkowicach prowadzili działania związane z usuwaniem skutków zdarzenia drogowego w...