21 stycznia na Zamku Lubelskim odbyła się po raz szósty uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych z inicjatywy dyrektora RCKiK w Lublinie,  Eugeniusza Torunia. To wyjątkowe spotkanie w skali kraju.
 – Zawsze realizujemy zasadę, że krew nie ma granic, wyłączności ani ceny. Jest to dar humanitarny i bezinteresowny. Również wykluczamy cele polityczne, narodowościowe i wyznaniowe. Wszyscy jesteśmy równi bez względu na kolor skóry, wiarę i pochodzenie. Jedynym naszym celem jest ratowanie życia. Nie robimy tego dla poklasku, chwały i pieniędzy. Jest to dar z serca płynący i życie ratujący. Cieszymy się jeżeli uratowana osoba dzięki naszej krwi, może osobiście podziękować, a w szczególności małe dziecko. To wyciska łzy radości i ściska serce- to pewność, iż kolejne życie zostało uratowane.- powiedział Andrzej Słotwiński, prezes HDK- PCK w Świdniku.
Taką działalność doceniono podczas uroczystości w Lublinie. Odznaczenia państwowe otrzymali: Złoty Krzyż Zasługi: Kazimierz Gnaciuk i Mariusz Zajdel, Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu: Cezary Nizielski i Arkadiusz Jamiołkowski. Serdecznie gratulujemy!

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/01/DSCN2389-1024x768.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/01/DSCN2389-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIAndrzej Słotwiński,krew,krwiodawcy,odznaczenia państwowe
21 stycznia na Zamku Lubelskim odbyła się po raz szósty uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych z inicjatywy dyrektora RCKiK w Lublinie,  Eugeniusza Torunia. To wyjątkowe spotkanie w skali kraju.  - Zawsze realizujemy zasadę, że krew nie ma granic, wyłączności ani ceny. Jest to dar humanitarny i bezinteresowny. Również wykluczamy cele polityczne,...