Wiosenne miesiące przyspieszyły prace budowlane przy I Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego w Świdniku, gdzie powstaje nowoczesna hala sportowo-widowiskowa. Do dnia dzisiejszego wykonane zostały ściany zewnętrzne hali, ściany i strop łącznika, który łączy nową halę ze starą salą gimnastyczną, a w którym docelowo umieszczone zostaną 4 szatnie. Pojawiły się też instalacje zewnętrzne i przyłącza i rozpoczęło się wykonywanie instalacji wewnętrznych.

– Prace postępują zgodnie z harmonogramem – mówi wicestarosta Waldemar Białowąs – to nasza największa sportowa inwestycja budowlana, kładziemy więc nacisk na trwałość i solidność zastosowanych rozwiązań. W obiekcie poza największym boiskiem, na piętrze znajdzie się też miejsce na 2 sale: do fitnessu lub gimnastyki korekcyjnej oraz siłownię – dodaje Białowąs – z hali korzystać będą mogły również osoby niepełnosprawne, dzięki przystosowanej do ich potrzeb zewnętrznej windzie.

Kolejnym etapem budowy będzie zadaszenie konstrukcji hali – to duże przedsięwzięcie, bo dach opierać się będzie na specjalnej drewnianej konstrukcji.

Koszt inwestycji to niemal 6 mln zł, z czego 1,5 mln to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Hala będzie mieć wymiary 36×44 m, zaś samo boisko wymiary 20×40 m.

Budowa hali trwa, a tymczasem uczniowie Zespołu Szkół w Trawnikach i lokalna społeczność mogą już korzystać z wielofunkcyjnego boiska, wybudowanego przy szkole. Jego oficjalne, uroczyste otwarcie będzie mieć miejsce 27 kwietnia o godzinie 12:00.

Ku końcowi zmierza też budowa całorocznych kortów tenisowych przy Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej im. Z. Puławskiego w Świdniku. Nietypowa konstrukcja intrygowała wiele osób mijających plac budowy – prawdopodobnie jeszcze w maju – wszyscy chętni będą mogli rozgrywać mecze tenisa na tym wyjątkowym na skalę województwa obiekcie.

Zapowiada się prawdziwie sportowa wiosna w Powiecie Świdnickim!

 

(dp)

 

 

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/04/DSC_2152-1-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/04/DSC_2152-1-300x300.jpgD.P.AKTUALNOŚCIEDUKACJASPORTboisko w Trawnikach,całoroczne korty tenisowe przy Powiatowym Centrum Edukacji Zawodowej im. Z. Puławskiego w Świdniku,hala sportowa I LO,hala sportowo-widowiskowa,hala sportowo-widowiskowa przy I Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego w Świdniku,I Liceum,I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Świdniku,korty tenisowe,korty tenisowe PCEZ,Waldemar Białowąs,wielofunkcyjne boisko
Wiosenne miesiące przyspieszyły prace budowlane przy I Liceum Ogólnokształcącym im. W. Broniewskiego w Świdniku, gdzie powstaje nowoczesna hala sportowo-widowiskowa. Do dnia dzisiejszego wykonane zostały ściany zewnętrzne hali, ściany i strop łącznika, który łączy nową halę ze starą salą gimnastyczną, a w którym docelowo umieszczone zostaną 4 szatnie. Pojawiły się...