Dziś do godziny 16.00 w sklepie Stokrotka w świdnickiej galerii Venus zbierane są dary dla najmłodszych. W ramach ogólnopolskiej akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie organizuje pomoc dla potrzebujących dzieci. Współorganizatorami przedsięwzięcia są: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Świdniku i Kozicach Dolnych, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Świdniku i Mełgwi, a także Placówka Opieki nad Dzieckiem i Rodziną w Rybczewicach. To właśnie dla podopiecznych powyższych placówek przygotowywane będą paczki. W akcję zaangażowała się również młodzież z I LO im. W. Broniewskiego w Świdniku.

Przed wejściem do „Stokrotki” czekają wolontariusze, którzy zbierają żywność o długim terminie przydatności, słodycze i zabawki.

– Czas przedświąteczny otwiera ludzkie serca, a potrzebujących dzieci na terenie naszego powiatu jest naprawdę wiele. Dlatego prosimy o wsparcie wedle możliwości – apeluje Iwona Maluga, Dyrektor PCPR w Świdniku.

Możliwość pomocy nie kończy się jednak dziś. Żywność i zabawki wciąż można dostarczać do placówek, które włączyły się w akcję.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/12/DSC_0725-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2017/12/DSC_0725-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIIwona Maluga,PCPR,Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę
Dziś do godziny 16.00 w sklepie Stokrotka w świdnickiej galerii Venus zbierane są dary dla najmłodszych. W ramach ogólnopolskiej akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie organizuje pomoc dla potrzebujących dzieci. Współorganizatorami przedsięwzięcia są: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Świdniku i Kozicach Dolnych, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz Warsztaty...