Kilka dni temu informowaliśmy o zapaleniu się sadzy w kominie na osiedlu Radość w Świdniku. Wczoraj doszło do kolejnego takiego zdarzenia, tym razem na ul Szafirowej w Świdniku.

– W tym przypadku było podobnie. Zapaliła się sadza w kominie. Przyczyną takiego zdarzenia może być źle spalany węgiel, drewno lub spalanie śmieci w piecu. Zatkane przewody kominowe powodują słaby ciąg, pojawiają się iskry, co w konsekwencji prowadzi do zapalenia się sadzy- wyjaśnia Paweł Dańko, z KP PSP w Świdniku.
Jeżeli dojdzie już do zapalenia się sadzy należy całkowicie wygasić piec, odciąć dopływ powietrza i poprosić o pomoc straż pożarną, która zdecyduje o dalszych działaniach.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/01/chimney-444241__340.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/01/chimney-444241__340-300x300.jpgredAKTUALNOŚCIpożar sadzy,sadza,straż pożarna
Kilka dni temu informowaliśmy o zapaleniu się sadzy w kominie na osiedlu Radość w Świdniku. Wczoraj doszło do kolejnego takiego zdarzenia, tym razem na ul Szafirowej w Świdniku. - W tym przypadku było podobnie. Zapaliła się sadza w kominie. Przyczyną takiego zdarzenia może być źle spalany węgiel, drewno lub spalanie...