Każdy, kto ma odłożoną choćby złotówkę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, otrzyma wkrótce „Informację o stanie konta ubezpieczonego”. Warto do niej zajrzeć i sprawdzić wartość odłożonych składek i prognozę emerytury.

ZUS rozpoczął właśnie wysyłkę prawie 20 milionów listów z „Informacją o stanie konta ubezpieczonego”. To ustawowy obowiązek ubezpieczyciela. Szacuje się, że ponad 900 tysięcy z tej puli korespondencji trafi do mieszkańców województwa lubelskiego. Ostatnie listy mają dotrzeć do klientów najpóźniej w sierpniu.
Informacja opisuje stan konta emerytalnego na 31 grudnia 2017 roku. Zakład przygotowuje ją dla każdej osoby, która na koncie w ZUS ma zapisaną co najmniej jedną składkę. Dokument przedstawia sumę zwaloryzowanych składek oraz kwotę kapitału początkowego. Wskazuje też, ile składek ubezpieczony zgromadził na dziedziczonym subkoncie w ZUS oraz jaka kwota trafiła do otwartego funduszu emerytalnego (jeżeli ktoś jest członkiem OFE). Informacja zawiera również zestawienie składek emerytalnych z poszczególnych miesięcy ubiegłego roku.

Ubezpieczeni, którzy mają co najmniej 35 lat, dostają także wyliczenia tak zwanej hipotetycznej emerytury. Pokazują, jakie świadczenie wynika z dotychczas odprowadzonych składek oraz jakiej kwoty można by się spodziewać, pracując do ukończenia wieku emerytalnego lub dłużej.
W dokumencie jest również informacja o tym, jakie świadczenia przysługują z ZUS osobom opłacającym składki na ubezpieczenia społeczne. Osoby zarejestrowane na Platformie Usług Elektronicznych ZUS znajdą informację o stanie konta na swoim profilu w PUE.

ZUS Lublin

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/02/kasa.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2016/02/kasa-300x204.jpgD.C.AKTUALNOŚCIemerytura,Informacja o składkach,ZUS
Każdy, kto ma odłożoną choćby złotówkę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, otrzyma wkrótce „Informację o stanie konta ubezpieczonego”. Warto do niej zajrzeć i sprawdzić wartość odłożonych składek i prognozę emerytury. ZUS rozpoczął właśnie wysyłkę prawie 20 milionów listów z „Informacją o stanie konta ubezpieczonego”. To ustawowy obowiązek ubezpieczyciela. Szacuje się, że...