Na pochwałę zasługuje reakcja mieszkańca Piask, który uniemożliwił jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Widząc jak mężczyzna jedzie „wężykiem” po jednej z ulic miasta, zabrał mu kluczyki i powiadomił policję. Zmęczony jazdą pijany kierowca oczekując na przyjazd policji położył się na fotelach pojazdu i poszedł spać.

Wczoraj tuż przed godziną 19. świdnicka policja otrzymała informację, że jeden z mieszkańców Piask zabierając kluczyki od samochodu, uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie, którego zachowanie i wygląd wskazuje, że może być nietrzeźwy. Gdy patrol przyjechał na miejsce zastał zgłaszającego interwencję oraz śpiącego w renault twingo 44-latka.

Po obudzeniu mężczyzny mundurowi przeprowadzili badanie na trzeźwość. Wynik wskazał 2,75 promila w wydychanym powietrzu. Dodatkowo okazało się, że 44-latek nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów oraz nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Tożsamość mężczyzny potwierdził przybyły na miejsce jego brat a następnie zabezpieczył samochód.

44-latek za swoje zachowanie odpowie przed Sądem.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/07/68-132174.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/07/68-132174.jpgD.C.AKTUALNOŚCIPiaski,pijany kierowca
Na pochwałę zasługuje reakcja mieszkańca Piask, który uniemożliwił jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Widząc jak mężczyzna jedzie „wężykiem” po jednej z ulic miasta, zabrał mu kluczyki i powiadomił policję. Zmęczony jazdą pijany kierowca oczekując na przyjazd policji położył się na fotelach pojazdu i poszedł spać. Wczoraj tuż przed godziną 19. świdnicka policja...