50-letni mieszkaniec gminy Piaski odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Mający w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu mężczyzna spowodował w m. Bystrzejowice kolizję z innym pojazdem. Nietrzeźwy kierowca prowadził auto pomimo braku uprawnień zabranych mu przez sąd 14 lat temu. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

W miniony wtorek około godz. 19.00 dyżurny świdnickiej Policji powiadomiony został o zdarzeniu drogowym na jednej z lokalnych dróg w Bystrzejowicach. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 50-letni mieszkaniec gminy Piaski kierując samochodem Audi nie zachował ostrożności podczas wymijania poruszającego się z naprzeciwka Opla, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów. Badanie trzeźwości sprawcy kolizji wykazało blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Okazało się ponadto, iż od 14 lat nie posiada on uprawnień do kierowania, które zabrane mu zostały postanowieniem sądu. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo odpowie on za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, co stanowi wykroczenie zagrożone karą grzywny. Kłopotów z prawem nie uniknie również 58-letnia pasażerka auta, która będąc właścicielem samochodu pozwoliła na kierowanie nim osobie nietrzeźwej. Dopuszczenie przez właściciela auta do prowadzenia pojazdu przez osobę w takim stanie stanowi wykroczenie zagrożone karą grzywny.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/08/68-132596.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/08/68-132596-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCIBystrzejowice,Piaski,pijany i bez uprawnień,pijany kierowca
50-letni mieszkaniec gminy Piaski odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Mający w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu mężczyzna spowodował w m. Bystrzejowice kolizję z innym pojazdem. Nietrzeźwy kierowca prowadził auto pomimo braku uprawnień zabranych mu przez sąd 14 lat temu....