– Inwestycje drogowe zmieniają nasz powiat i wpływają na codzienność mieszkańców, ułatwiając komunikację z sąsiednimi miejscowościami. Przy dobrej współpracy powiatu z gminnymi samorządami z pewnością można wykonać jeszcze więcej inwestycji, które służyć będą nam wszystkim – mówi przewodniczący rady Marcin Najda – Mamy świadomość, że w wielu miejscach brakuje chodników czy ścieżek rowerowych, dlatego sukcesywnie ten problem rozwiązujemy, bo komfort i bezpieczeństwo mieszkańców to priorytet.

Inwestycje drogowe w powiecie przez ostatnie lata nabrały tempa.

Droga Biskupice – Trawniki pierwszy I i II etap , droga Bystrzejowice – Wilczopole, droga Minkowice – Wierzchowiska, droga Lublin – Zakrzów, droga Rybczewice –  Siedliska w miejscowość Karczew, ul Racławicka w Świdniku, również cała Al. Lotników Polskich w Świdniku. Most w Mełgwi, Gardzienicach czy niedługo remontowany w Rybczewicach, to tylko mała część inwestycji drogowych jakie przeprowadził powiat w przeciągu czterech ostatnich lat.

– To bardzo wiele, ale codzienne rozmowy z naszymi mieszkańcami pokazują jak wiele jeszcze mamy do zrobienia. O wyborze dróg i chodników do remontów decydują sygnały od mieszkańców, radnych powiatowych i gminnych, sołtysów. Trzeba co najmniej kilku kadencji, ale przede wszystkim dużo determinacji, zaangażowania oraz wizji na rozwój naszych małych ojczyzn. Dziękuję wójtom i burmistrzom, wszystkim radnym i sołtysom, którzy mnie wspierali – mówi przewodniczący Najda.

15 września tego roku Powiat również złożył dwa kolejne wnioski na dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych czyli Schetynówki. Tym razem na drogę Mełgiew – Milejów, która biegnie przez miejscowość Dominów oraz na II etap przebudowy ul. Racławickiej  – Armii Krajowej w Świdniku. Jest to kolejny przykład działania na rzecz mieszkańców.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/09/Choć-wiele-się-udało-przed-nami-dużo-pracy-1024x755.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/09/Choć-wiele-się-udało-przed-nami-dużo-pracy-300x300.jpgWTRAKTUALNOŚCIGmina Mełgiew,Gmina Piaski,Gmina Rybczewice,Gmina Świdnik,Gmina Trawniki,inwestycja,Marcin Najda,Rada Powiatu Świdnickiego
- Inwestycje drogowe zmieniają nasz powiat i wpływają na codzienność mieszkańców, ułatwiając komunikację z sąsiednimi miejscowościami. Przy dobrej współpracy powiatu z gminnymi samorządami z pewnością można wykonać jeszcze więcej inwestycji, które służyć będą nam wszystkim – mówi przewodniczący rady Marcin Najda - Mamy świadomość, że w wielu miejscach brakuje...