Wczoraj w nowej hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku odbył się towarzyski mecz piłki siatkowej pomiędzy Legią Warszawa i AZS Politechniką Lubelską. Była to impreza z okazji jubileuszu 65 urodzin mistrza olimpijskiego Tomasza Wójtowicza.

Osoba Tomasza Wójtowicza nierozerwalnie kojarzy się z najlepszymi czasami piłki siatkowej w Świdniku. Drużyna żółto-niebieskich z nim w składzie w 1976 roku odniosła największy sukces w swojej historii zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski. To urodzony w Lublinie, złoty medalista mistrzostw świata (1974) oraz igrzysk olimpijskich (1976). Były zawodnik Avii Świdnik, MKS Lublin, AZS Lublin oraz Legii Warszawa. Nominowany do grona najlepszych „8” siatkarzy świata i amerykańskiej galerii siatkarskich sław – Volleyball Hall of Fame.

– Wiele sportowych emocji podczas spotkania z mistrzem. Impreza była też okazją dla fanów siatkówki, by zobaczyć najnowocześniejszy obiekt sportowy w Świdniku. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli, aby uhonorować Mistrza Świata, Mistrza Olimpijskiego – mówi wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs, inicjator powstania hali, który od lat zaprasza wybitnego sportowca do wielu przedsięwzięć sportowych na terenie powiatu.

Przyjaciele sportowca wręczyli mu puchar z wypisanymi sukcesami. Firma Kaladi Sport ufundowała Koszulki FKS Avia dla jubilata i jego kolegów z dawnej drużyny.

Podczas uroczystości Tomasz Wójtowicz, Tadeusz Skaliński, Sławomir Kurek oraz Waldemar Białowąs zostali uhonorowani przez Wicemarszałka Województwa, Krzysztofa Grabczuka Medalem 100- lecia Niepodległości Polski.

Partnerzy wydarzenia to:
„Smakuj Lubelskie” , „Totalizator Sportowy”, Port Lotniczy Lublin, Europiek, Kaladi Sport oraz I L.O. w Świdniku.

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/09/DSC_1380-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/09/DSC_1380-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCISPORT65-lecie urodzin Tomasza Wójtowicza,hala sportowa I LO,siatkówka,Tomasz Wójtowicz,Waldemar Białowąs
Wczoraj w nowej hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku odbył się towarzyski mecz piłki siatkowej pomiędzy Legią Warszawa i AZS Politechniką Lubelską. Była to impreza z okazji jubileuszu 65 urodzin mistrza olimpijskiego Tomasza Wójtowicza. Osoba Tomasza Wójtowicza nierozerwalnie kojarzy się z najlepszymi czasami piłki siatkowej w Świdniku. Drużyna żółto-niebieskich...