Wczoraj podczas I sesji powiatowej wybrany został starosta VI kadencji. To Łukasz Reszka, dotychczasowy prezes MKS Avia Świdnik, wicestarostą jest od wczoraj Bartłomiej Pejo.

W skład zarządu wchodzą: Radosław Brzózka, który był rzecznikiem prasowym wojewody lubelskiego, a także Franciszek Mróz i Mirosław Król.

Podczas pierwszej sesji Rady Powiatu Świdnickiego został również wybrany przewodniczący Rady – Andrzej Mańka, ale wiceprzewodniczącego wybrano na razie tylko jednego – Zbigniewa Twaroga.

Radny Dariusz Kołodziejczyk, były już starosta świdnicki, deklarował chęć współpracy i gratulował przedstawicielom nowych władz. Nowy starosta dziękując za życzliwe słowa gwarantował współpracę z przedstawicielami wszystkich organizacji i stowarzyszeń działających na terenie powiatu.

Wybory w powiecie świdnickim wygrało Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając 11 mandatów. Dotychczasowa koalicja PSL-PO-Świdnik Wspólna Sprawa przeszła do opozycji.

Radni Powiatu Świdnickiego VI kadencji:

TOKARZEWSKI Dariusz

RESZKA Łukasz Piotr

MAŃKA Andrzej

MIGUT Elżbieta Joanna

BRZÓZKA Radosław

DMOWSKI Gustaw Janusz

RADEK Andrzej Tomasz

OSINA Jakub

LIPNIOWIECKA Edyta Monika

PSZENICZKA Arkadiusz Łukasz

MRÓZ Franciszek

NARODOWIEC Magdalena Bogusława

KOŁODZIEJCZYK Dariusz Stanisław

NAJDA Marcin Sebastian

OSAJKOWSKI Grzegorz

KRÓL Mirosław Wojciech

TWARÓG Zbigniew

JUREK Arkadiusz

PEJO Bartłomiej

http://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/11/DSC_3669-1024x683.jpghttp://lsw24.pl/wp-content/uploads/2018/11/DSC_3669-300x300.jpgD.C.AKTUALNOŚCII sesja,Łukasz Reszka,nowy starosta,powiat świdnicki
Wczoraj podczas I sesji powiatowej wybrany został starosta VI kadencji. To Łukasz Reszka, dotychczasowy prezes MKS Avia Świdnik, wicestarostą jest od wczoraj Bartłomiej Pejo. W skład zarządu wchodzą: Radosław Brzózka, który był rzecznikiem prasowym wojewody lubelskiego, a także Franciszek Mróz i Mirosław Król. Podczas pierwszej sesji Rady Powiatu Świdnickiego został również...