SPORT

RYBCZEWICKA ROWERIADA 2015

W niedzielę 7 czerwca br. w Rybczewicach grupa entuzjastów aktywnego wypoczynku z Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Victoria” skorzystała z możliwości sfinansowania imprezy w ramach PIN pod egidą Ekologicznego Klubu UNESCO – Pracowni na Rzecz Bioróżnorodności w Piaskach. Pod patronatem Pani Wójt Gminy Rybczewice Elżbiety Masicz zorganizowała pilotażowy piknik dla rowerzystów pod nazwą RYBCZEWICKA ROWERIADA '2015.
roweriada 1
Pomimo upalnej pogody na boisku sportowym przyległym do parku dworskiego zgromadziło się około 60 osób. Centralnym punktem imprezy był wyścig (indywidualnie na czas) wytyczoną trasą przełajową (długości ok. 1,5 km ) przez naturalne przeszkody jakie znajdują się w tej malowniczej części Krzczonowskiego Parku Krajobrazowego. Arena rywalizacji kolarzy górskich była niezwykle urozmaicona: szybkie zjazdy, strome podjazdy oraz wymagające technicznych umiejętności slalomy pomiędzy wiekowymi drzewami w parku po urozmaiconej nawierzchni były niezwykłym zaskoczeniem zwłaszcza dla rowerzystów spoza gminy Rybczewice. Pomimo tego, że przygotowana przez organizatorów trasa była wymagająca (jak dla amatorów), pod względem technicznym jak i wytrzymałościowym, chociaż zdarzały się niegroźne upadki na trasie rywalizacji, obyło się bez kontuzji.
roweriada 4
Jazda terenowo-przełajowa rozgrywana była w trzech kategoriach wiekowych dla kobiet i mężczyzn i tak w poszczególnych grupach zwyciężyli: młodziczka – Kamila Trała z Częstoborowic, młodzik – Bartosz Suplewski z Rybczewic, junior – Radosław Wróbel z Rybczewic, seniorka – Agnieszka Wróbel z Rybczewic i senior – Marcin Pendel z Piask.
Najszybszym zawodnikiem Roweriady na trasie okazał się junior – Radosław Wróbel , który przejechał ją w czasie: 3 minuty 34 sekundy!!! Uczestnicy rywalizacji na trasie przełajowej nagrodzeni zostali okolicznościowymi pucharami i dyplomami oraz akcesoriami rowerowymi.
roweriada 3
Dzięki inicjatywie młodych zapaleńców sportu rowerowego – Radka Wróbla i Kacpra Trały i wsparciu opiekunów oraz przychylnie usposobionych na każdy rodzaj aktywności fizycznej działaczy GLKS „Victoria” : Jarosława Wróbla, Tomasza Świetlickiego i oczywiście niezastąpionego Jerzego Misztala, powstała w parku dworskim w Rybczewicach pierwsza pilotażowa trasa dla amatorów kolarstwa górskiego, na którą organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku na terenie gminy Rybczewice.
JacK
 

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button