AKTUALNOŚCI

Spełnione marzenie.

Zostać policjantem, jeździć radiowozem oraz na co dzień pełnić służbę wraz z policyjnym psem to marzenia 8-letniego świdniczanina. Wczoraj częściowo te pragnienia spełnili policjanci Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Wczoraj do Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zgłosił się 8-letni świdniczanin. Chłopiec marzy by w przyszłości zostać policjantem, jeździć radiowozem, łapać przestępców i pilnować bezpieczeństwa na drodze. Marzy również o tym by, jak już zostanie policjantem, w codziennej służbie zajmować się policyjnym psem tropiącym, z którym, jak sam mówi, wspólnie będzie strzegł bezpieczeństwa i porządku publicznego.
Komendant Powiatowy Policji w Świdniku przychylił się do prośby chłopca i z tej okazji miał on możliwość zwiedzić komendę i zobaczyć jak funkcjonują poszczególne wydziały jednostki. Policyjny technik kryminalistyki pokazał chłopcu co to jest policyjna kryminalistyka i jak się zabezpiecza ślady na miejscu zdarzenia.
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego pokazali w co wyposażony jest policyjny radiowóz oraz opowiedzieli jak wygląda służba na drodze. Maciej odwiedził również sekretariaty jednostki i miał okazję pomóc przy przygotowaniu druków do korespondencji służbowej.
Na koniec chłopiec zawitał w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji – insp. Ryszarda Szklarza, gdzie w rozmowie dowiedział się, jak musi teraz pracować w szkole, by w przyszłości móc zrealizować swoje marzenie i zostać policjantem.
KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button